O nás

  

Akademické vzdělání:
♦ Personální management a organizační rozvoj, Fakulta sociálních studií MU v Brně (Mgr.)
♦ Psychologie, Sociální politika a sociální práce, Fakulta sociálních studií MU v Brně (Bc.)

Doplňkové vzdělání:
♦ Akreditovaný profesionální kouč, Koučink Centrum, s. r. o., Praha
♦ Výcvik v zážitkovém kariérovém poradenství, švýcarský kariérový poradce Thomas Diener, Inštitút procesně orientovanej psychológie, Bratislava
♦ eKariéra+, kariérové poradenství pro žáky ZŠ a SŠ, Národní ústav pro vzdělávání, Praha
♦ Řada jedno a vícedenních seminářů, workshopů a on-line kurzů v oblasti kariérového poradenství, sociálního poradenství, behaviorální ekonomie, komunikace a osobního rozvoje u renomovaných tuzemských i zahraničních lektorů

Profesní zkušenosti:
Osm let praxe v oblasti kariérového poradenství, tvorby a konzultací profesních životopisů, více než 10 let praxe v korporátní sféře na řadových a později manažerských pozicích v oblasti personálních procesů, výběru zaměstnanců, podnikových financí a ekonomiky.
 


karierové poradenství a koučink, profesionální zpracování životopisu

 

MŮJ PŘÍBĚH

Když mluvím o profesním profilu člověka, ráda používám příměr k vaření. Jednotlivé znalosti, dovednosti, vlastnosti a pracovní i osobní zkušenosti je možné vnímat jako ingredience na vaření, které máte ve své spíži. Když jste hladoví, vejdete dovnitř a přemýšlíte, co můžete uvařit z toho, co máte k dispozici. Pokud máte vajíčka, mouku, cukr, olej a tvaroh, můžete použít úplně všechny suroviny a usmažit palačinky nebo upéct buchtu. Anebo můžete vzít jen vajíčka, dát je do horké vody a uvařit si je naměkko.

Někdo má ve své spíži výborné suroviny, neustále se stará o to, aby byly čerstvé a kvalitní a aby se z nich ve kterémkoliv okamžiku dalo připravit perfektní jídlo. Jiný tam má pár průměrných a na každém rohu dostupných surovin a záleží na něm, jak moc dobře je umí dát dohromady a jak dobré jídlo z nich uvaří. A jiný se o svoji spíž nestará, pojídá různé zbytky nebo je věčně hladový.

Mně život přinesl do spíže spoustu surovin v podobě mého vzdělání, praxe, talentů a životních zkušeností. Byly doby, kdy mi všechny tyto suroviny připadaly značně nesourodé – v každém ze svých zaměstnání jsem totiž využívala maximálně polovinu toho, co jsem mohla nabídnout, což jsem považovala za velkou škodu.

K obratu došlo před osmi lety, kdy jsem si během rodičovské dovolené s mladším synem začala zpestřovat čas zpracováváním životopisů na zakázku. Nejprve se jednalo o životopisy mých blízkých a přátel, pak přátel těchto přátel a nakonec úplně cizích lidí, kteří na mě dostali doporučení. K životopisům jsem postupně připojila kariérové poradenství a komplexní provázení klientů procesem hledání nového zaměstnání. Najednou moje psychologické, sociální a personalistické vzdělání, praxe v korporátní sféře, několikaleté dobrovolničení v neziskovém sektoru, znalost angličtiny, vášeň pro psaní, pro sociální psychologii a marketing, moje schopnost empatie a také všechny jedinečné životní zkušenosti začaly dávat smysl.

Uvědomila jsem si, že existuje jídlo, které můžu uvařit, aniž bych musela nechat ležet některou z ingrediencí ladem. A že to jídlo mi naprosto fantasticky chutná! A co víc – že chutná i ostatním a že lidem, kterým ho nabídnu, přináší na jejich cestě k novému (lepšímu) zaměstnání velkou hodnotu.

Stejně jako já totiž věří, že profesní spokojenost je alfou a omegou spokojenosti životní.

 

Komentáře nejsou povoleny.